وب سایت رسمی آموزشگاه موسیقی تکنواز2345678901011121415
.:: مهیار علیزاده آهنگساز جوان از آماده سازی قطعه ای برای یک سریال در ژانر وحشت خبر داد که با فضای این روزهای کرونایی جامعه هم سنخ شده است.

 مهیار علیزاده که مهمان منصور ضابطیان در برنامه «پنجشنبه جمعه» بود، جمعه شب ۱۱ مهر در پاسخ به این پرسش که اوضاع موسیقی را در زمان همه گیری کرونا چطور ارزیابی می کند، گفت: به شخصه برای من فرصتی ایجاد کرد تا بتوانم به کارهای نیمه تمام و پروژه های عقب افتاده ام سر و سامانی بدهم و پیش تولید یکی دو تا از کارهای جدیدم را آغاز کردم.

وی اضافه کرد: قطعه ای را به صورت آزمایشی برای سریالی با ژانر ترس و وحشت آماده کرده بودم که نهایی شد ولی چند وقت پیش از آنجایی که علاقه خاصی به این قطعه داشتم، در حال مرور آن با خودم بودم که ناگاه احساس کردم فضای این قطعه هم سنخ فضای امروز کرونایی جامعه هست.

علیزاده بیان کرد: به همین جهت این قطعه بی کلام را دوباره ویرایش کردم و ساختم، جالب آن که مورد تقدیر و تحسین یکی از ارگان های سازمان سلامت جهانی هم قرار گرفت اما با توجه به شرایط نامساعد و مشکلات کشور پس از کرونا حتی کوچکترین صحبتی در مورد آن در فضای مجازی نکردم. امیدوارم هر چه زودتر این بیماری رخت برکند ولی مطمئنا من برایش دیگر قطعه ای نخواهم ساخت.

این آهنگساز جوان درباره علت استقبال بیشتر مخاطبان از آلبوم «دخت پری وار» که با صدای علیرضا قربانی اجرا شد، اینگونه توضیح داد: من و علیرضا قربانی در آلبوم «حریق خزان» نیز همکاری داشتیم که مورد استقبال بسیاری از هنر دوستان قرار گرفت اما در آلبوم «دخت پری وار» قطعه ای از سریال «پرده نشین» با همین نام جای گرفت که باعث شد این قطعه در هنگام پخش به کرات شنیده شود علی الخصوص که این بار شنوندگان در انتظار شنیدن آلبومی دیگر از همکاری من و علیرضا بودند.

وی ادامه داد: شاید از دیگر دلایل قوت آن آلبوم ها آزادی بی حد و حصر من در ساخت موسیقی ام بود که حال چنین اتفاقی دیگر رخ نمی دهد، در آن زمان که من درگیر ساخت آلبوم «حریق خزان» بودم تمام فکر و ذکرم بر قطعات بود ولی متاسفانه امروز به مسائلی نظیر اینکه جامعه چه برخوردی با قطعات من خواهد داشت فکر می کنم که باعث تقابل روحی من و جامعه ام می شود.

نامزد دریافت جایزه بهترین موسیقی تیتراژ فیلم و سریال برای سریال  «پرده نشین» در پانزدهمین جشن حافظ با ابراز تاسف از نگاه اغراق آمیز مخاطب به مسائل و حاشیه های ایجاد شده یادآور شد: کافی است یک عنصر نامطلوب در اثر هویدا شود، این باعث می شود هنرمند نتواند به صورت بکر و هنری به سوژه و موضوع خود بپردازد خصوصا که در این مواقع خواننده خود را در موضوع دخالت نخواهد داد، همانطور که در سینما تمام تیرها رو به سیبل کارگردان است در موسیقی نیز تمام اشکالات را منتسب به آهنگساز می دانند. همین امر باعث میشود پای شما برای قدم های دیگر سست شود و از آن به بعد با احتیاط بیشتری به جلو بروی.

برنده جایزه باربد بهترین آهنگسازی موسیقی ایرانی با کلام در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر برای آلبوم  «دخت پری وار» علت انتخاب شعر زیبای دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن را در این قطعه چنین بیان کرد: تمام قطعات این آلبوم به جز دو الی سه قطعه به انتخاب خود علیرضا قربانی بود و او درخواست ساخت موسیقی برای این اشعار را به من داد، هر چند قطعه «صبح آزادی» که شعر آن سروده اقای ابتهاج است بیشتر مورد علاقه من است ولی شعر آقای اسلامی از مدت ها پیش علیرضا قربانی را به خود درگیر کرده بود و حتی بعضی اوقات آن ها را با خود زمزمه میکرد. جالب آن که ما تا چند دقیقه قبل از انتشار آلبوم حتی اسم آلبوم را هم نمی‌دانستیم ولی الحق که اسم زیباییست.

آرشیــو آرشیــو
ورود به سیستم
نام کاربری :
کلمه عبور :

اطلاعات تماس

نشانی آموزشگاه موسیقی تکنواز

آدرس :خیابان دکترشریعتی-خیابان دولت(کلاهدوز)-بعدازاصغرنعمتی(کیکاووس)-پلاک383 طبقه5 واحد19.

ساعت کاری :شنبه تا چهارشنبه  12 ظهرالی 20 - پنجشنبه 9 صبح الی 15

مدیریت مهندس آزاده آزمون

تلفن آموزشگاه موسیقی تکنواز

021 - 22634631

021-22634632

 whatsup:09021960139

 

سایت را خانه خود کنید
افزودن به سایت های مورد علاقه
بازدید ها : 241,815
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی موزیک آکادمی
Music Academy Version 3.0. Copyright © 2014 - 2020. All Rights Reserved to Taknavaz Music Academy
Designed & Developed & Powered By Sayeh Team